Targi europejskich szkół wyższych

W tym roku po raz dziewiąty już Indonezję odwiedzą przedstawiciele ponad 100 uczelni wyższych z całej Europy, by zaprezentować się swoim nowym, potencjalnym studentom z Republiki Indonezji. Tegoroczna edycja targów uczelnianych odbędzie się w dwóch jawajskich miastach Dżakarcie i Yogyakarcie oraz w Palembang na Sumatrze. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Wulkan Agung : Kolejne wyciszenie ?!?

Ostatnie dwa dni zapisały się w balijskich kronikach stosunkowo „groźnie”, zapowiadając gwałtowną eskalacje sytuacji wokół „trwającej” od dwóch miesięcy, pełzającej erupcji największego wulkanu na turystycznej, rajskiej wyspie bogów. Więcej »

Wiadomości Indonezja / Moluki – Morotai : Pomóż dzieciom z wyspy Morotai.

„Rotary Club” Warszawa Józefów oraz społeczność „Help Morotai” realizują projekt pomocy dla dzieci z wiosek na wyspie Morotai w Indonezji. Obecnie Rotary Warszawa Józefów zbiera fundusze jako tzw. wkład własny, który ma w przyszłości zaowocować ubieganiem się o grant z funduszy „Rotary International”. Więcej »

 

Lovina

Spędzając wakacje na turystycznej Bali warto zrobić sobie krótki lub nawet nieco dłuższy wypad na północną krawędź wyspy. Niedaleko miasta Singaraja, pierwotnej stolicy Bali i Lombok i zarazem największej miejscowości w tej części Bali, położona jest niewielka osada rybacka oraz kurort Lovina.

Loviana Beach, bo tak również nazywana jest Lovina, z roku na rok zyskuje coraz większą popularność wśród przylatujących na wakacje w Indonezji turystów. A wszystko to jest zasługą ryb, a ściślej rzecz ujmując, ławic delfinów butelkowych, które każdego poranka przypływają w okolice tutejszej plaży. Pływające ssaki nie robiąc sobie nic z podglądających je turystów baraszkują w wodzie codziennie w pierwszej godzinie po wschodzie słońca.

Najpopularniejszą rozrywka odwiedzających Lovinę turystów są zatem poranne wycieczki małymi łódkami rybackimi na spotkanie ławic delfinów.

Mimo ciemnego piasku na tutejszej plaży, podwodny świat Lovina znacznie przewyższa swoim pięknem kurorty z południa wyspy. Rafy koralowe oraz ich kolorowi mieszkańcy dostępne są nawet dla amatorów popularnego snorkelingu i usatysfakcjonują każdego amatora podwodnych eksploracji.

Poza tym Lovina to sześć miłych egzotycznych i wciąż niezatłoczonych niebiańskich plaż plus coraz bogatsza oferta hotelarska i restauratorska.

Warto tutaj poświęcić chociaż małą chwilę na wyjaśnienie znaczenia nazwy tej nadmorskiej miejscowości. Jedna z teorii mówi, iż jest ona złożeniem LOVE oraz INA od „Love Indonesia”. Znawcy tematu twierdza jednak, iż człon INA pochodzi od balijskiego słowa Matka co w kompilacji z LOVE oznacza „ Miłość Matki Ziemi

I niech tak zostanieJ Lovina Zaprasza!!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*