20 marca, 2012

Lovina

Spędzając wakacje na turystycznej Bali warto zrobić sobie krótki lub nawet nieco dłuższy wypad na północną krawędź wyspy. Niedaleko miasta Singaraja, pierwotnej stolicy Bali i Lombok i zarazem największej miejscowości w tej części Bali, położona jest niewielka osada rybacka oraz kurort Lovina.

Loviana Beach, bo tak również nazywana jest Lovina, z roku na rok zyskuje coraz większą popularność wśród przylatujących na wakacje w Indonezji turystów. A wszystko to jest zasługą ryb, a ściślej rzecz ujmując, ławic delfinów butelkowych, które każdego poranka przypływają w okolice tutejszej plaży. Pływające ssaki nie robiąc sobie nic z podglądających je turystów baraszkują w wodzie codziennie w pierwszej godzinie po wschodzie słońca.

Najpopularniejszą rozrywka odwiedzających Lovinę turystów są zatem poranne wycieczki małymi łódkami rybackimi na spotkanie ławic delfinów.

Mimo ciemnego piasku na tutejszej plaży, podwodny świat Lovina znacznie przewyższa swoim pięknem kurorty z południa wyspy. Rafy koralowe oraz ich kolorowi mieszkańcy dostępne są nawet dla amatorów popularnego snorkelingu i usatysfakcjonują każdego amatora podwodnych eksploracji.

Poza tym Lovina to sześć miłych egzotycznych i wciąż niezatłoczonych niebiańskich plaż plus coraz bogatsza oferta hotelarska i restauratorska.

Warto tutaj poświęcić chociaż małą chwilę na wyjaśnienie znaczenia nazwy tej nadmorskiej miejscowości. Jedna z teorii mówi, iż jest ona złożeniem LOVE oraz INA od „Love Indonesia”. Znawcy tematu twierdza jednak, iż człon INA pochodzi od balijskiego słowa Matka co w kompilacji z LOVE oznacza „ Miłość Matki Ziemi

I niech tak zostanieJ Lovina Zaprasza!!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*