Saya Indonesia - Saya Pancasila

Dzisiaj Indonezja po raz pierwszy w swojej 72-u letniej historii, obchodzi uroczyście święto Pancasila. Rok temu, urzędujący prezydent Joko Widodo (Jokowi) ogłosił całej Republice, iż od roku 2017-tego, pierwszy czerwca, będzie zawsze dniem wolnym od pracy, świętem narodowym, na cześć ideologii założycielskiej państwa zawartej właśnie w Pancasila. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Ramadhan ad 2017 alias 1438 H rozpoczęty !!!

W miniony weekend muzułmanie na całym świecie a więc także na archipelagu, rozpoczęli postny miesiąc Ramadan. Bulan Suci czyli święty miesiąc jak inaczej zwą indonezyjscy wyznawcy Mahometa, miesiąc umartwiania i oczekiwania na święta Idul Fitri potrwa w tym roku od 26-tego maja do 24-tego czerwca. Więcej »

Om Telolet Om!

Indonezyjską Javę ogarnęła trzy miesiące temu dziwna moda polegająca na prowokowaniu przez grupki młodzieży, kierowców autobusów do frywolnego korzystania z klaksonów swoich wielkich pojazdów. Więcej »

 

Lovina

Spędzając wakacje na turystycznej Bali warto zrobić sobie krótki lub nawet nieco dłuższy wypad na północną krawędź wyspy. Niedaleko miasta Singaraja, pierwotnej stolicy Bali i Lombok i zarazem największej miejscowości w tej części Bali, położona jest niewielka osada rybacka oraz kurort Lovina.

Loviana Beach, bo tak również nazywana jest Lovina, z roku na rok zyskuje coraz większą popularność wśród przylatujących na wakacje w Indonezji turystów. A wszystko to jest zasługą ryb, a ściślej rzecz ujmując, ławic delfinów butelkowych, które każdego poranka przypływają w okolice tutejszej plaży. Pływające ssaki nie robiąc sobie nic z podglądających je turystów baraszkują w wodzie codziennie w pierwszej godzinie po wschodzie słońca.

Najpopularniejszą rozrywka odwiedzających Lovinę turystów są zatem poranne wycieczki małymi łódkami rybackimi na spotkanie ławic delfinów.

Mimo ciemnego piasku na tutejszej plaży, podwodny świat Lovina znacznie przewyższa swoim pięknem kurorty z południa wyspy. Rafy koralowe oraz ich kolorowi mieszkańcy dostępne są nawet dla amatorów popularnego snorkelingu i usatysfakcjonują każdego amatora podwodnych eksploracji.

Poza tym Lovina to sześć miłych egzotycznych i wciąż niezatłoczonych niebiańskich plaż plus coraz bogatsza oferta hotelarska i restauratorska.

Warto tutaj poświęcić chociaż małą chwilę na wyjaśnienie znaczenia nazwy tej nadmorskiej miejscowości. Jedna z teorii mówi, iż jest ona złożeniem LOVE oraz INA od „Love Indonesia”. Znawcy tematu twierdza jednak, iż człon INA pochodzi od balijskiego słowa Matka co w kompilacji z LOVE oznacza „ Miłość Matki Ziemi

I niech tak zostanieJ Lovina Zaprasza!!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*