20 marca, 2012

Bali

Bali mimo swojej niewielkiej powierzchni 5632 kilometrów kwadratowych ma swoje zaszczytne miejsce w „Koronie Archipelagu Indonezyjskiego”.

Parafrazując cytat Winstona Churchilla można by żartobliwie określić rolę Bali w promocji Indonezji na Świecie, mówiąc – „Jeszcze nigdy tak Wielu nie zawdzięczało tyle tak Niewielu”.

Faktem jednak jest, iż przez tą niewielką wysepkę przewija się 75 % turystów przybywających do Indonezji.

Świat kojarzy dzisiaj Indonezję z Bali a Bali z Indonezją a sprawę tego zdają sobie zarówno dumni z tego Balijczycy jak i dbający o rajską wyspę, rządzący w Dżakarcie (Jakarcie).

Wydaje się że o Bali powiedziano już wszystko. Jest tak zawsze do momentu ukazania się kolejnej ciekawej książki, filmu czy albumu o Niej.

Ostatni hit kinowy „Kochaj jedz i módl się” z Julią Roberts, czy wybory Miss Świata 2014 przyznane Bali, to bezapelacyjnie atuty marketingowe jakie w ostatnim okresie wzbogaciły wyspę.

Należy jednak pamiętać, że zachwyt jakim otaczają wyspę odwiedzający nie jest pustą formą i ma swoje przełożenie w bogatej ofercie znajdowanej tutaj na miejscu.

Bali to szeroki wachlarz setek świątyń Hinduskich, tysięcy barwnych ceremonii religijnych w roku, wyśmienitych miejsc do uprawiania sportów wodnych i trekkingów wewnątrz wyspy.

Spływy pontonowe lub kajakowe rwącymi strumieniami, wędkowanie, surfing, windsurfing, nurkowanie i snorkeling .

Delfiny, słonie, żółwie, rajskie ptaki i walki kogutów to też Bali.

Bali obok turystów, wczasowiczów i urlopowiczów przyciąga również przedsiębiorców i biznesmenów z całego świata. Jest tak ponieważ drugą po turystyce gałęzią rozwoju wyspy, jest znane na całym świecie rękodzieło, meble oraz sztuka użytkowa wytwarzana przez tutejszych rzemieślników i artystów.

Szeroka oferta restauratorów, salony Spa i masarzu oraz nocne życie klubowo dyskotekowe Kuta, są dodatkowym magnesem dla tysięcy żadnych wrażeń i relaksu, przylatujących co dnia cudzoziemców.

W szczegółowych zakładkach przybliżymy Państwu najbardziej atrakcyjne i istotne miejsca na tej rajskiej Wyspie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*