Jawajski powrót do tradycji

Indonezja z dekady na dekadę otrzepuje się z pyłu kolonializmu i coraz silniej odnajduje swoją historię, tradycje i najważniejsze prastare obrzędy. Coraz większą wagę przywiązuje się zarówno do odchodzących w niepamięć ceremonii i zwyczajów oraz bardziej przyziemnie do tego co materialnie zostawili po sobie zapomniani przodkowie. Więcej »

Strzelanina w Górach Śnieżnych

W cieniu wyborów prezydenckich przez Indonezję przetaczają się również inne mniej lub bardziej ważnie wydarzenia polityczne. W tym tygodniu znowu przypomnieli o sobie partyzanci z OPM (Organizacja Wolna Papua) na Nowej Gwinei. Więcej »

Wiadomości Indonezja / Bali – Kuta : Pierwszy wiadukt drogowy na turystycznej wyspie Bali

Bali co rusz poszukuje nowych rozwiązań inżynierii drogowej, by rozwiązać rosnący równomiernie z ilością napływających turystów, bolący problem permanentnych korków ulicznych. Na początku roku oddano do użytku piękną autostradę nadmorską, łączącą okolice lotniska Ngurah Rai z popularną miejscowością turystyczną Nusa Dua. Więcej »

Indonezja od A do Z - Jawajski Efekt Cieplarniany

Muzyka indonezyjska ma i zawsze miała się dobrze, by nie rzec wyśmienicie. Można bez cienia kokieterii powiedzieć, iż mieszkańcy archipelagu to ludzie wyjątkowo muzykalni a co ważniejsze, również muzycznie uzdolnieni. Jednak również tutaj, podobnie do globalnej tendencji panującej w muzycznym świecie, dominantą na rynku jest lukratywny, cukierkowy pop. Więcej »

Indonezja ma nowego Prezydenta

Po dwóch tygodniach sporów, szermierki na sondaże oraz cząstkowe wynik z poszczególnych prowincji archipelagu, Państwowa Komisja Wyborcza (KPU) Republiki Indonezji policzyła głosy. Wygrał Joko Widodo alias Jokowi, ale generał Prabowo nie uznał tego zwycięstwa wystosowując bardzo emocjonalne oświadczenie na niespełna dwie godziny przed oficjalnym ogłoszeniem wyników. Więcej »

 

Odnaleziono zaginiony samolot Sukhoi.

Rosyjski samolot pasażerski Sukhoi Super Jet 100, który wczoraj wieczorem zniknął z radarów naziemnych lotniska w Dżakarcie, został dzisiaj rano odnaleziony. W nocy spekulowano, iż odbywający lot prezentacyjny samolot został porwany lub lądował na wodzie.

Prawda okazała się jednak bardziej prozaiczna. Wrak Sukhoi zlokalizowano dzisiaj rano na zboczach góry Salak. Służby ratownicze potrzebują 6 godzin by dotrzeć lądem do kadłuba maszyny. Z rozpoznania terenu wynika, iż samolot nie rozpadł się na części, tym nie mniej nie ma żadnych przesłanek, iż ktokolwiek przeżył katastrofę.

Na pokładzie znajdowało się około 50 osób, głównie dziennikarzy i pracowników przemysłu lotniczego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*


*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>