Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Trudne warunki na morzu balijskim

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości, polscy artyści rozjechali się po całym świecie by promować nasz kraj, jak globus długi i szeroki. Więcej »

 

“Kawa Kokosowa” a’la Madura

„Kawa Kokosowa” jest napojem pochodzącym ze wschodnich rubieży Jawy oraz pobliskiej wyspy Madura. Jak wiele magicznych mikstur kawowo herbacianych na świecie zaletą są przypisywane jej właściwości pobudzające.

Zapraszam na kolejny napój z wyspiarskiej Indonezji. Dzisiejsza kawa z mlekiem kokosowym korzenie swoje ma gdzieś w okolicach miasta Surabaya oraz wyspy Madura. Podobno drzewiej pijano ją w bogatych arystokratycznych domach wschodniej części stołecznej indonezyjskiej wyspy. Oprócz mocy pobudzającej posiada podobno również właściwości ogólno lecznicze i migrenobójcze.

Składniki :

  • 2 łyżki dobrej kawy mielonej
  • 4 cm korzenia imbiru
  • Trawa cytrynowa ( można się obyć bez niej)
  • 50 ml podgrzanego mleka kokosowego
  • Cukier brunatny

Przepis :

  1. Zagotować wodę razem z imbirem i trawą cytrynową. Utrzymując przez kilka minut na małym ogniu pozwolić wytrącić się mocy imbiru.
  2. Zalać imbirową wodą kawę i poczekać aż się odpowiednio odparzy
  3. Dolać mleka kokosowego oraz posłodzić

 

Miłych chwil z Kawą Kokosową Życzę!

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*