Once Upon a Time – Odcinek pt. Indonezja Maj 2020 !!

No to kolejny indonezyjski miesiąc za nami. Kolejny w kontekście biegnącego czasu, oraz jakże by inaczej, w kontekście szalejącej „pandemii” Covid19. Miesiąc niezwykle senny i nijaki jak na Indonezję. Było to efektem zamrożenia około-wirusowego, brakiem tradycyjnego Mudik’u oraz trwającym miesiącem postnym Ramadanem. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Once Upon a Time - Odcinek p.t. Indonezja Kwiecień 2020 roku

No to jesteśmy już jedną nogą w miesiącu maju, co oznacza ni mniej, ni więcej, tylko czas na krótkie podsumowanie kwietnia na archipelagu. Z całą pewnością, był to jeden z najbardziej dziwnych i w pewnym sensie, nie mniej smutnych miesięcy, jakie przydarzyły się Indonezji w XXI wieku. Ale nie o skalę tragedii w wymiarach czysto ludzkich, liczoną wielką ilością ofiar, tutaj chodzi, ponieważ takich w minionej dwudziestolatce było tutaj już kilka. Indonezja wchodziła w tym okresie w wiele, bardzo ostrych i prawdziwie tragicznych zakrętów, otwierających nowy, wspaniały XXI wiek. Więcej »

 

Tag Archives: Mentawai

Wiadomości Indonezja / Z cyklu : Once Upon a Time – Odcinek p.t. Indonezja Kwiecień 2020 roku.

No to jesteśmy już jedną nogą w miesiącu maju, co oznacza ni mniej, ni więcej, tylko czas na krótkie podsumowanie kwietnia na archipelagu. Z całą pewnością, był to jeden z najbardziej dziwnych i w pewnym sensie, nie mniej smutnych miesięcy, jakie przydarzyły się Indonezji w XXI wieku. Ale nie o skalę tragedii w wymiarach czysto ludzkich, liczoną wielką ilością ofiar, tutaj chodzi, ponieważ takich w minionej dwudziestolatce było tutaj już kilka. Indonezja wchodziła w tym okresie w wiele, bardzo ostrych i prawdziwie tragicznych zakrętów, otwierających nowy, wspaniały XXI wiek.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Sumatra – Jambi : Pierwotni mieszkańcy Sumatry.

Pierwotni mieszkańcy Sumatry zamieszkują dzisiaj jedynie niewielką część prowincji Jambi. Ludzie lasu nazywani potoczni Suku Anak Dalam (SAD) (Dzieci Śródziemia) lub również Orang Rimba (Ludzie Dżungli) , nadal żyją w zgodzie z prawami natury bez specjalnego nadmiernego otwierania się na kontakty z cywilizacją, techniką oraz ogólnie rozumianym postępem.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Sumatra – Jawa – Bali : Inwazja gąsienic włochatych na Archipelagu.

 

Miliony gąsienic włochatych zaatakowały trzy indonezyjskie wyspy. Małe włochate larwy dają się we znaki ludziom oraz roślinom, które spotykają na swojej drodze. Oficjalnie mówi się już o stanie klęski gąsienicowej.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Indonezja / Wiadomości / USA – Andy Irons – 32letni, 3-krotny mistrz świata w surfingu nie żyje!

 

Jak poinformowała na swojej stronie internetowej Firma Billabong, oraz Światowa Federacja Surfingu, w dniu 2 listopada w pokoju hotelowym w Dallas w Teksasie znaleziono martwego Andy Ironsa. Sportowiec był w drodze do domu na Hawajach po przerwaniu zawodów w Puerto Rico.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Indonezja / Wiadomości / Akcja w sieci – “Pomódlmy się za Indonezję”

Indonezja ma prawo mówić o niesłychanej fali nieszczęść.

To co obserwujemy od kilku tygodni przysparza smutku wszystkim, którym los tego wyspiarskiego państwa nie jest obcy a samych Indonezyjczyków łączy w solidarnym żalu i modlitwie.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather