Once Upon a Time – Indonezja – Lipiec 2020.

Czas na podsumowanie miesiąca lipca na Archipelagu. Niestety pod jednym względem nie różnił się on od swoich tegorocznych poprzedników i zdominowany był przez informacje linkujące lub bezpośrednio tyczące pandemii Covid19. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Kolejny odcinek Indonezja TV a w nim Lumpia czyli przysmak z pod znaku street food Indonesia

W dzisiejszym, siódmym już odcinku, Indonezja TV na naszym kanale Youtube, ponownie krótka przygoda z indonezyjskim „street food”. Dzisiaj jedna z kultowych potraw z jawajskiej Yogyakarta czyli Lumpia Samijaya. Więcej »

 

Wiadomości Indonezja / Jawa – Dżakarta : Kolejny pomysł gubernatora stolicy Indonezji.

Joko Widodo alias Jokowi co rusz zaskakuje nowymi pomysłami mającymi usprawnić życie największej jawajskiej metropolii. Najnowszym pomysłem kreatywnego polityka jest budowa wielkiej bariery (ściany) w zatoce Jakarta, mającej zapobiegać powodziom w stolicy republiki. Według złożonych deklaracji kolosalny projekt miałby się zakończyć do początku roku 2016. Jokowi wyraził również nadzieję iż w  projekt zaangażują się lokalni biznesmeni by pozwolić zrealizować go w możliwie najkrótszym okresie. Szacowany kosz przedsięwzięcia to  … sic!!! 10 miliardów dolarów amerykańskich.

Jak jednak stwierdził popularny wśród Indonezyjczyków gubernator, jest to projekt który z pewnością uchroni zarządzane przez niego miasto od powodzi ze strony morza jawajskiego a powodzie alias banjir są jak każdy kto dotknął Dżakarty wie – ZMORĄ METROPLII! Nie pozostaje nic innego jak kolejny raz zacisnąć kciuki za Pana Jokowi!!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*