Pandemia po Indonezyjsku

I właśnie w kontekście tych ostatnich liczb, statystyki nie są już tak „optymistyczne” i łaskawe dla Indonezji, ponieważ śmiertelność wśród wykrytych przypadków, sięga poziomu 9 %, a to niestety plasuje wyspiarską republikę na samym szczycie tak rozumianego zestawienia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Once upon a time – Indonezja Listopad 2019

Na Archipelagu dzieje się co niemiara, co z resztą łatwo sobie wyobrazić, zważywszy na skalę zarówno obszarową jaki demograficzną Indonezji. Nie wszystkie „njusy” z wysp są jednak ważkie i ciekawe dla statystycznego mieszkańca Kraju nad Wisłą, stąd pomysł comiesięcznej przefiltrowanej porcji informacji w pigułce. Więcej »

 

Wiadomości Indonezja / Jawa – Carita : Tsunami na Jawie!!

Niestety zły rok 2018 kończy się w Indonezji źle. Na sam koniec grudnia doszło do kolejnej w ostatnich miesiącach erupcji wulkanu (Anak) Krakatau.Położony w cieśninie sundajskiej pomiędzy wyspami Sumatra i Java wulkan już od kilkudziesięciu dni dawał o sobie mocno znać, a wczorajsze najgwałtowniejsze wstrząsy wywołały tragiczne w skutkach tsunami, które niestety zakończyło się śmiercią dla wielu uczestników zabawy plenerowej na plaży w Carita.

W czasie koncertu zespołu rockowego Seventeen fala zmiotła jak domek z kart scenę z ekipą muzyków oraz publiczność zgromadzoną przy scenie. Na chwilę obecną uznaje się, iż zginęły 222 Osoby a ponad 850 jest rannych a kolejnych 30 zaginionych.

Życzymy Indonezji by Nowy Rok był wolny od klęsk żywiołowych, których limit został wyczerpany w tym który właśnie się kończy.

Piotr Śmieszek

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*