Saya Indonesia - Saya Pancasila

Dzisiaj Indonezja po raz pierwszy w swojej 72-u letniej historii, obchodzi uroczyście święto Pancasila. Rok temu, urzędujący prezydent Joko Widodo (Jokowi) ogłosił całej Republice, iż od roku 2017-tego, pierwszy czerwca, będzie zawsze dniem wolnym od pracy, świętem narodowym, na cześć ideologii założycielskiej państwa zawartej właśnie w Pancasila. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Indonezyjski pierwiosnek na polskim Woodstock

W Kostrzynie nad Odrą rozpoczął się właśnie polski festiwal Woodstock. W tegorocznej 23-ej już edycji publiczność będzie miała okazję pierwszy raz posłuchać rock’a z archipelagu. Więcej »

Wiadomości Indonezja / Moluki – Morotai : Pomóż dzieciom z wyspy Morotai.

„Rotary Club” Warszawa Józefów oraz społeczność „Help Morotai” realizują projekt pomocy dla dzieci z wiosek na wyspie Morotai w Indonezji. Obecnie Rotary Warszawa Józefów zbiera fundusze jako tzw. wkład własny, który ma w przyszłości zaowocować ubieganiem się o grant z funduszy „Rotary International”. Więcej »

 

Galerie

W zakładce „Wyspiarskie Galerie” sukcesywnie prezentować będziemy Wam albumy zdjęć z różnych, mniej lub bardziej znanych wysp i wysepek Archipelagu Indonezyjskiego.

Mamy nadzieję, że w tych z Was którzy myślą o Indonezyjskich wakacjach albumy nasze przechylą szalę wątpliwości na zdecydowane TAK.

Tych którzy tu byli z przyjemnością zabieramy w podróż sentymentalną, a może odkrywamy dla nich „nieodkryte” i dajemy tym samym impuls do powtórnych odwiedzin.

Także wszystkim innym, sympatykom fotografii i miłośnikom egzotycznych krajobrazów i typów ludzkich – życzymy przyjemności w przeglądaniu naszych foto galerii.

Zespół YLD

INDONEZJA od A do Z

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*