Saya Indonesia - Saya Pancasila

Dzisiaj Indonezja po raz pierwszy w swojej 72-u letniej historii, obchodzi uroczyście święto Pancasila. Rok temu, urzędujący prezydent Joko Widodo (Jokowi) ogłosił całej Republice, iż od roku 2017-tego, pierwszy czerwca, będzie zawsze dniem wolnym od pracy, świętem narodowym, na cześć ideologii założycielskiej państwa zawartej właśnie w Pancasila. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Ramadhan ad 2017 alias 1438 H rozpoczęty !!!

W miniony weekend muzułmanie na całym świecie a więc także na archipelagu, rozpoczęli postny miesiąc Ramadan. Bulan Suci czyli święty miesiąc jak inaczej zwą indonezyjscy wyznawcy Mahometa, miesiąc umartwiania i oczekiwania na święta Idul Fitri potrwa w tym roku od 26-tego maja do 24-tego czerwca. Więcej »

Om Telolet Om!

Indonezyjską Javę ogarnęła trzy miesiące temu dziwna moda polegająca na prowokowaniu przez grupki młodzieży, kierowców autobusów do frywolnego korzystania z klaksonów swoich wielkich pojazdów. Więcej »

 

Galerie

W zakładce „Wyspiarskie Galerie” sukcesywnie prezentować będziemy Wam albumy zdjęć z różnych, mniej lub bardziej znanych wysp i wysepek Archipelagu Indonezyjskiego.

Mamy nadzieję, że w tych z Was którzy myślą o Indonezyjskich wakacjach albumy nasze przechylą szalę wątpliwości na zdecydowane TAK.

Tych którzy tu byli z przyjemnością zabieramy w podróż sentymentalną, a może odkrywamy dla nich „nieodkryte” i dajemy tym samym impuls do powtórnych odwiedzin.

Także wszystkim innym, sympatykom fotografii i miłośnikom egzotycznych krajobrazów i typów ludzkich – życzymy przyjemności w przeglądaniu naszych foto galerii.

Zespół YLD

INDONEZJA od A do Z

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*