Once Upon a Time – Odcinek pt. Indonezja Maj 2020 !!

No to kolejny indonezyjski miesiąc za nami. Kolejny w kontekście biegnącego czasu, oraz jakże by inaczej, w kontekście szalejącej „pandemii” Covid19. Miesiąc niezwykle senny i nijaki jak na Indonezję. Było to efektem zamrożenia około-wirusowego, brakiem tradycyjnego Mudik’u oraz trwającym miesiącem postnym Ramadanem. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Once Upon a Time - Odcinek p.t. Indonezja Kwiecień 2020 roku

No to jesteśmy już jedną nogą w miesiącu maju, co oznacza ni mniej, ni więcej, tylko czas na krótkie podsumowanie kwietnia na archipelagu. Z całą pewnością, był to jeden z najbardziej dziwnych i w pewnym sensie, nie mniej smutnych miesięcy, jakie przydarzyły się Indonezji w XXI wieku. Ale nie o skalę tragedii w wymiarach czysto ludzkich, liczoną wielką ilością ofiar, tutaj chodzi, ponieważ takich w minionej dwudziestolatce było tutaj już kilka. Indonezja wchodziła w tym okresie w wiele, bardzo ostrych i prawdziwie tragicznych zakrętów, otwierających nowy, wspaniały XXI wiek. Więcej »

 

Tag Archives: ZOO

Wiadomości Indonezja / Z cyklu : Once Upon a Time – Odcinek p.t. Indonezja Kwiecień 2020 roku.

No to jesteśmy już jedną nogą w miesiącu maju, co oznacza ni mniej, ni więcej, tylko czas na krótkie podsumowanie kwietnia na archipelagu. Z całą pewnością, był to jeden z najbardziej dziwnych i w pewnym sensie, nie mniej smutnych miesięcy, jakie przydarzyły się Indonezji w XXI wieku. Ale nie o skalę tragedii w wymiarach czysto ludzkich, liczoną wielką ilością ofiar, tutaj chodzi, ponieważ takich w minionej dwudziestolatce było tutaj już kilka. Indonezja wchodziła w tym okresie w wiele, bardzo ostrych i prawdziwie tragicznych zakrętów, otwierających nowy, wspaniały XXI wiek.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Jawa – Solo : Orangutany na odwyku.

Dwa orangutany z ZOO w jawajskim Solo zasłynęły w mediach z powodu nałogu palenia papierosów. Szum jaki wywołały zdjęcia palących „ludzi lasu” spowodował radykalne kroki ze strony dyrekcji ogrodu zoologicznego.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Jawa – Surabaya : Tajemnicze zniknięcie 3 małych smoków Komodo.

 

3 malutkie warany z Komodo zniknęły w tajemniczych okolicznościach z Surabaya ZOO. To duża strata zważywszy, iż światowa populacja gada przekracza nieznacznie raptem 3 tysiące sztuk.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Archipelag : Walentynkowo o Orangutanach

 

Ostatnio indonezyjskie Orangutany często trafiają na naszą stronę. To miłe gdyż Orangutany to naszym zdaniem najsympatyczniejsze z Małp Człekokształtnych jakie żyją z nami na ziemi. Mniej miły jest z kolei fakt iż popularność tę zawdzięczają złym warunkom w jakich często przychodzi im żyć.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości z Indonezji / Sumatra : Tygrysy Sumatrzańskie z ZOO w Jambi

 

Niezwykle udany poród odbył się dwa dni temu w sumatrzańskim ZOO w miejscowości Jambi. Na świat przyszły 4 niezwykle rzadkie tygryski sumatrzańskie. Wszystko wskazuje na to, iż trzy z nich będą mogły zdrowo dorastać pod okiem opiekunów w ogrodzie zoologicznym.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather