Once Upon a Time – Indonezja – Sierpień 2020.

Sierpień zaczęliśmy w Indonezji 110 000 przypadków zakażeń, zamknęliśmy natomiast 172 000 zainfekowanymi wirusem sarscov2. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Kolejny odcinek Indonezja TV a w nim Lumpia czyli przysmak z pod znaku street food Indonesia

W dzisiejszym, siódmym już odcinku, Indonezja TV na naszym kanale Youtube, ponownie krótka przygoda z indonezyjskim „street food”. Dzisiaj jedna z kultowych potraw z jawajskiej Yogyakarta czyli Lumpia Samijaya. Więcej »

 

Tag Archives: wulkan Merapi

Wiadomości Indonezja / Java (Jawa) – Yogyakarta : Kolejny odcinek Indonezja TV a w nim Lumpia czyli przysmak z pod znaku street food Indonesia.

W dzisiejszym, siódmym już odcinku, Indonezja TV na naszym kanale Youtube, ponownie krótka przygoda z indonezyjskim „street food”. Dzisiaj jedna z kultowych potraw z jawajskiej Yogyakarta czyli Lumpia Samijaya. Lumpia czyli krokiet zwany nad Wisłą sajgonka, przywędrował do Indonezji z Chin w połowie XIX wieku. Sajgonki takie są bowiem ulubioną formą przekąski od Chin, przez Wietnam, Tajlandie i Malezję po Republikę Indonezji właśnie.

Wiadomości Indonezja / Yogyakarta – Borobudur : Posągi buddy pod folią!

Światowa agencja ochrony zabytków, opiekująca się jawajskim skarbem UNESCO, największą świątynia buddyjską świata, Borobudur, rozpoczęła zakrywanie posągów buddy folią ochronną.

Wiadomości Indonezja / Jawa – Borobudur : Porządki po erupcyjne największej buddyjskiej świątyni świata.

 

Od erupcji wulkanu Merapi w listopadzie ubiegłego roku wokół świątyni Boronudur trwają zakrojone na szeroką skalę prace konserwatorskie. UNESCO realnie dba o swoje skarby wpisane na światową listę dziedzictwa.

Wiadomości Indonezja / Jawa – Mt.Merapi : Ognista Góra z serca Jawy!

 

 

 W mini cyklu : „Wulkany Indonezji z lotu ptaka i nie tylko” przedstawiamy kolejną odsłonę poświęconą górze Marapi. Najbardziej śmiercionośnej górze ostatnich dekad w całej Indonezji.

Wiadomości Indonezja / Jawa – Yogyakarta : Spektakularne Merapi Lawa Tour!

 

Oferta turystyczna w jawajskiej Yogyakarcie wzbogaciła się ostatnio o oryginalną formę poznawania górującego nad miastem wulkanu Merapi. Lawa Tour zabiera rządnych gorących wrażeń turystów na zbocza morderczej góry.