Pandemia po Indonezyjsku

I właśnie w kontekście tych ostatnich liczb, statystyki nie są już tak „optymistyczne” i łaskawe dla Indonezji, ponieważ śmiertelność wśród wykrytych przypadków, sięga poziomu 9 %, a to niestety plasuje wyspiarską republikę na samym szczycie tak rozumianego zestawienia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Once upon a time – Indonezja Marzec 2020 roku

Marzec patrząc na późniejszy rozwój wypadków, zaczął się w Indonezji w sumie niewinnie. Pojawiały się co prawda już wcześniej, sygnały nie do zlekceważenia, utwierdzające w przekonaniu iż Covid19 nadciąga, tym nie mniej Republika I. rozpoczęła trzeci miesiąc nowego roku, wciąż wolna od wirusa Korona. Więcej »

 

Tag Archives: terrorysta

Wiadomości Indonezja / Nowy Cykl : „Once upon a time – Indonezja Listopad 2019”

Na Archipelagu dzieje się co niemiara, co z resztą łatwo sobie wyobrazić, zważywszy na skalę zarówno obszarową jaki demograficzną Indonezji. Nie wszystkie „njusy” z wysp są jednak ważkie i ciekawe dla statystycznego mieszkańca Kraju nad Wisłą, stąd pomysł comiesięcznej przefiltrowanej porcji informacji w pigułce. Będzie więc trochę polityki, szczypta religii, ciut turystyki, może nieco kuchni i innego tak zwanego pitu-pitu z Kraju 17-tu tysięcy wysp i wysepek, położonego po drugiej stronie kuli ziemskiej, kilkanaście tysięcy kilometrów od państwa Poladnia. Tyle tytułem wstępu by nie zamęczać czytających i … do rzeczy.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Jawa – Dżakarta : Sąd w Dżakarcie ogłosił wyrok w sprawie terrorysty Umara Patka.

Umar Patek alias Bali Bomber czyli człowiek, który przygotowywał zamach bombowy na dyskotekę w kurorcie Kuta na Bali spędzi w więzieniu następne 20 lat.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Jawa – Solo : Analiza psychologiczna zamachowca samobójcy z Solo według innego już byłego terrorysty.

 

Były członek ugrupowania Jamaah Islamiya, najbardziej niebezpiecznej organizacji islamistów w Azji Południowo Wschodniej zabrał głos w kwestii zamachu w kościele w miejscowości Solo na Jawie.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Pakistan – Dżakarta : Umar Patek jest już w Dżakarcie.

 

Wróg publiczny nr.1 Republiki, groźny terrorysta islamski odpowiedzialny za śmierć setek niewinnych osób został wczoraj przetransportowany z Pakistanu do Indonezji.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Pakistan – Indonezja : Zatrzymano najgroźniejszego indonezyjskiego terrorystę.

 

Służby specjalne Pakistanu są niemalże pewne, iż zatrzymały indonezyjskiego terrorystę numer 1, zamieszanego w zamachy na Bali w 2002 roku, Umara Patek.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather