Pandemia po Indonezyjsku

I właśnie w kontekście tych ostatnich liczb, statystyki nie są już tak „optymistyczne” i łaskawe dla Indonezji, ponieważ śmiertelność wśród wykrytych przypadków, sięga poziomu 9 %, a to niestety plasuje wyspiarską republikę na samym szczycie tak rozumianego zestawienia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Once upon a time – Indonezja Marzec 2020 roku

Marzec patrząc na późniejszy rozwój wypadków, zaczął się w Indonezji w sumie niewinnie. Pojawiały się co prawda już wcześniej, sygnały nie do zlekceważenia, utwierdzające w przekonaniu iż Covid19 nadciąga, tym nie mniej Republika I. rozpoczęła trzeci miesiąc nowego roku, wciąż wolna od wirusa Korona. Więcej »

 

Tag Archives: święta Bożego Narodzenia

Wiadomości Indonezja / Archipelag : Święta Bożego Narodzenia !!

Dzisiaj Wigilia a po niej kolejne Święta i kolejny Nowy Rok już tuż tuż. To jak zwykle, najlepsza i wręcz idealna okazja, by życzyć Wam Drodzy Czytający : dużo zdrowia, radości i niesłabnącej ochoty zgłębiania tajemnic Indonezji.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Holandia – Jakarta : Wpadka międzynarodowej grupy przestępczej.

„Gruba” indonezyjsko holenderska grupa dealerów narkotyków wpadła w ręce policji narodowej na krótko przed świętami bożego narodzenia.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Archipelag : Wesołych Świąt Bożego Narodzenia z Indonezji.

Indonezja to najbardziej ludny kraj muzułmański na naszym globie. Tym nie mniej Boże Narodzenie jest na archipelagu świętem oraz dniem ustawowo wolnym od pracy.

Konstytucja Republiki gwarantuje pięciu głównym religiom (formalnie) takie same praw i przywileje. A święty Mikołaj jak widać na zdjęciu, nie mieszka tylko w Laponii.

Wesołych świąt. Bóg się rodzi!

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Jawa – Surakarta : Wandale pozbawili głowy figurę Matki Bożej z Tawangmangu.

W minionym tygodniu nieznani sprawcy zdewastowali sanktuarium maryjne Sendang Pawitra Sinar Surya na Jawie.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather