Once Upon a Time – Indonezja – Sierpień 2020.

Sierpień zaczęliśmy w Indonezji 110 000 przypadków zakażeń, zamknęliśmy natomiast 172 000 zainfekowanymi wirusem sarscov2. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Kolejny odcinek Indonezja TV a w nim Lumpia czyli przysmak z pod znaku street food Indonesia

W dzisiejszym, siódmym już odcinku, Indonezja TV na naszym kanale Youtube, ponownie krótka przygoda z indonezyjskim „street food”. Dzisiaj jedna z kultowych potraw z jawajskiej Yogyakarta czyli Lumpia Samijaya. Więcej »

 

Tag Archives: post

Wiadomości Indonezja / Java (Jawa) – Yogyakarta : Ramadan’owy Street Food w Indonezji!

Kilka dni temu cały świat islamu a co za tym idzie również Indonezja, świętował zakończenie miesiąca księżycowego Ramadan oraz następujące po nim święta Idul Fitri.

Wiadomości Indonezja / Archipelag : Święta Idul Fitri 1435.

W poniedziałek i wtorek Indonezja obchodzić będzie największe święta świata islamu, kończące miesięczny Ramadan, Idul Fitri, zwane również oraz częściej Eid Mubarak 1435.

Wiadomości Indonezja / Archipelag – Ramadan wychodzi na ostatnią prostą.

Skoro już raz w tym tygodniu było o trwającym  Ramadanie niech będzie o nim słów kilka raz jeszcze. Coraz bliżej do końca tegorocznego miesiąca postnego. Od prawie 3 tygodni muzułmanie w Indonezji poszcząc, oczyszczają się i przygotowują na nadchodzące święta Idul Fitri.

Indonezja Wiadomości / Archipelag : Pobożni muzułmanie odwiedzili groby najbliższych.

 

W sobotę i niedzielę jawajskie (i nie tylko) cmentarze wyznawców Islamu zapełniły się tłumami ludzi. Tradycja wiąże się z nadchodzącym miesiącem Ramadan.

Wiadomości Indonezja / Sulawesi – Makassar : Ramadanowa cisza nocna w Makassar.

Fundamentaliści z Frontu Obrońców Islamu (FPI) na Celebesie wezwali właścicieli klubów nocnych i dyskotek w Makassar do zamknięcia wszystkich biznesów na okres ramadanowego postu.