Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Trudne warunki na morzu balijskim

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości, polscy artyści rozjechali się po całym świecie by promować nasz kraj, jak globus długi i szeroki. Więcej »

 

Tag Archives: Park Narodowy

Wiadomości Indonezja / Bali – Lombok : Drugie wydanie przewodnika.

Miło mi poinformować Was, że przewodnik „Bali i Lombok” wydawnictwa Bezdroża, którego jestem autorem, doczekał się drugiego wydania zanim jeszcze wakacje ad 2018 na dobre zapukały do waszych drzwi.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Jambi – Park Narodowy Bukit Duabelas (TNBD) : Ludzie Rimba.

Po wakacyjnej przerwie zapraszamy na kolejne wiadomości z archipelagu. Czy słyszeliści kiedyś o Ludziach Rimba? Jeżeli nie, to o tych żyjących w TNBD właśnie, słów kilka. W Parku znajdującym się w prowincji Jambi zamieszkuje obecnie wciąż około 4000 osób określających się jako Rimba.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Jawa – Bromo : Wulkany Indonezji.

Z cyklu wulkany Indonezji czas na krótką powtórkę z wyżyny Tennger.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Lombok – Wulkan Rinjani : Czas przewodników!

Sezon deszczowy na małych wyspach sundajskich w pełni i to właśnie w związku z nim zamknięto szlaki trekkingowe na drugi najwyższy wulkan Indonezji, położony w sercu wyspy Lombok Mt.Rinjani. Nie znaczy to jednak absolutnie ze wokół góry ruch zamarł całkowicie.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Jakarta – Pulau Seribu : Milion turystów na tysiąc wysp!!

Stołeczny mini archipelag 1000 wysp, znany również jako Pulau Seribu planuje obsłużyć w roku 2013 milion turystów. Plany dosyć ambitne gdyż zakładają wzrost ruchu turystycznego o prawie 50%. Rok bieżący zamknie się w liczbie niespełna 700 tysięcy odwiedzających.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather