Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Pierwszy Polska Festiwal w Dżakarcie !!!

Już w przyszły poniedziałek w Dżakarcie odbędzie się wiekopomna impreza polonijna. Pierwszy raz w historii, na archipelagu, przez cały tydzień mieszkańcy stolicy Indonezji będą mieć okazję spróbować Polski w pełnym tego słowa znaczeniu. Polska Festival okraszą pokazy polskich filmów. Indonezyjczycy obejrzą następujące obrazy z pod znaku Kino Polska : Dywizjon 303, Bogowie, Planeta Singli, i Kamerdynera. Więcej »

Trudne warunki na morzu balijskim

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości, polscy artyści rozjechali się po całym świecie by promować nasz kraj, jak globus długi i szeroki. Więcej »

 

Tag Archives: Lion Air

Wiadomosci Indonezja / Jakarta – Pangkal Pinang : Katastrofa lotnicza na Javie!

Katastrofa lotnicza na Javie! Kolejna tragedia w Indonezji. Samolot pasazerski Lion Air JT 610 z Jakarty do Pangkal Pinang spadl do morza jawajskiego zaraz po starcie.Na pokladzie nowego Boeninga znajdowalo sie 189 Osob. Nie ma informacji by ktokolwiek przezyl katastrofe!!

Więcej zdjęć można znaleźć na Facebooku YLD

 

 

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Archipelag – Dżakarta : Koniec z kupnem biletów na lotniskach pasażerskich.

Duże zmiany szykują się na indonezyjskich lotniskach krajowych jak kraj długi i szeroki. Ministerstwo transportu postanowiło całkowicie zakazać sprzedaży biletów w portach lotniczych na archipelagu.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Sulawesi – Celebes – Gorontalo : Kolejny incydent lotniczy z udziałem Lion Air.

O dużym pechu może mówić ponad stu pasażerów linii Lion Air unieruchomionych na czas świąt na lotnisku Jalaluddin w Gorontalo. Samolot pasażerski, który przyleciał do Gorontalo we czwartek maił kolizję na pasie startowym w wyniku czego zjechał z tegoż pasa i zarył się w błocie.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Sumatra – Riau – Bangka Belitung : Nowe połączenie lotnicze.

W dniu wczorajszym miało miejsce oficjalne uruchomienie nowego połączenia lotniczego na indonezyjskiej Sumatrze.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Jawa – Dżakarta : Dżakarta Wita – Jakarta Welcomes!

Zaczynają się wyczekiwane letnie wakacje więc postaramy się o „luźniejsze” tematy w nadchodzących dwóch miesiącach. Na początek zapraszamy do naszego kanału Youtube na indonezyjskie przywitanie. Samolot Boeing linii Lion Air podchodzi do lądowania w stolicy Indonezji Dżakarcie.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather