Certyfikat Halal na wszystko

Absurdy prawne proponowane przez twardogłowych islamistów w Indonezji osiągają swoje kolejne szczyty. Zwolennicy bezkompromisowej polityki wyznaniowej, zmierzającej (niestety) małymi krokami w kierunku indonezyjskiego szariatu, podnoszą głowy coraz wyżej i coraz głośniej domagają się rozwiązań ograniczających szeroko rozumianą „wolność”, narzucających jedyny słuszny (ich) punkt widzenia. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Pierwszy Polska Festiwal w Dżakarcie !!!

Już w przyszły poniedziałek w Dżakarcie odbędzie się wiekopomna impreza polonijna. Pierwszy raz w historii, na archipelagu, przez cały tydzień mieszkańcy stolicy Indonezji będą mieć okazję spróbować Polski w pełnym tego słowa znaczeniu. Polska Festival okraszą pokazy polskich filmów. Indonezyjczycy obejrzą następujące obrazy z pod znaku Kino Polska : Dywizjon 303, Bogowie, Planeta Singli, i Kamerdynera. Więcej »

Trudne warunki na morzu balijskim

Z okazji obchodów 100-lecia niepodległości, polscy artyści rozjechali się po całym świecie by promować nasz kraj, jak globus długi i szeroki. Więcej »

 

Tag Archives: Kultura

Wiadomości Indonezja / Bali – Denpasar : Chopin zabrzmi na Bali.

Polski młody pianista Artur Sychowski odbywa właśnie swoje pierwsze azjatyckie tourne. W zeszłym tygodniu utalentowany wirtuoz zagrał koncert w stolicy Indonezji Dżakarcie, jutro natomiast pojawi się na ulubionej wśród turystów wyspie Bali.

Podczas jutrzejszego koncertu zabrzmią między innymi kompozycje Fryderyka Chopina oraz interpretacje muzyki klasycznej J.S Bacha.

Koncert odbędzie się o godzinie 10.00 w Indonezyjskim Instytucie Sztuki w Denpasar przy ulicy Nusa Indah.

Jeżeli komuś podczas wakacji przyjdzie apetyt na odrobinę kultury w najlepszym tego słowa znaczeniu warto się skusić J

Piotr Śmieszek

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Java – Bandung : Littlelute dla Yellowlittleduck ☺

9f00cca9_littlelute

Taki smaczki lubimy! Polskę i Indonezje fizycznie dzielą tysiące kilometrów, stąd ciężko wyszukiwać jakiekolwiek okruchy bliskości w życiu, kulturze i sztuce.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Archipelag – Dżakarta : Republika babska Jokowiego!

W miniony poniedziałek w Jakarcie, miało miejsce oficjalne zaprezentowanie nowego rządu Republiki Indonezji. Prezydent Jokowi dokonał żmudnego i trudnego wyboru, prezentując Indonezyjczykom 34 nowych ministrów.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Borneo – Kalimantan – Pontianak : Malajski festiwal na równiku.

Indonezja czy to się komuś podoba czy nie (jest takich kilku po jednej i drugiej stronie granicy) jest siostrą swej sąsiadki Malezji i na odwrót. Oba leżące w Azji południowo wschodniej państwa mają podobny język, kulturę, kuchnię oraz sztukę. Czuć to szczególnie na terenach „stykowych” czyli wschodniej Sumatrze i oczywiście na Borneo.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Polska – Toruń – Jakarta – Inonezja : Teatr Wiczy w Dżakarcie !! Zmiana czasu i miejsca polskiego spektaklu!!!

Dla wszystkich miłośników teatru, raz jeszcze przypominamy o spektaklu “Złamane paznokcie. Rzecz o Marlenie Dietrich”.

informujemy o zmianie czasu i miejsca wystawiania sztuki.

Występ odbędzie się 7-mego września o godzinie 20.00 a nie jak wcześniej pisaliśmy dnia 2-go września. Zmieniła się również lokalizacja. Zamiast w zapowiadanym Muzeum Nasional , sztukę obejżeć będzie można

na scenie numer 2 w USMAN ISMAIL THEATER przy Jalan Rasuna Said C.22. Kuningan w Jakarcie.

Dla wszystkich którym uda sie dotrzeć na miejsce i na czas informacja techniczna. Spektakl wystawiany będzie w ramach międzynarodowego festiwalu teartrów WAYANG WORLD PUPPET CARNIVAL.Warto dodać iż spektakl otrzymał wsparcie finansowe Insytutu Adama Mickiewicza w Warszawie oraz Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Dżakarcie.

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmailby feather