Once Upon a Time – Odcinek pt. Indonezja Maj 2020 !!

No to kolejny indonezyjski miesiąc za nami. Kolejny w kontekście biegnącego czasu, oraz jakże by inaczej, w kontekście szalejącej „pandemii” Covid19. Miesiąc niezwykle senny i nijaki jak na Indonezję. Było to efektem zamrożenia około-wirusowego, brakiem tradycyjnego Mudik’u oraz trwającym miesiącem postnym Ramadanem. Więcej »

Archipelag Znikających Wysp

Miło nam podzielić się z Wami wiadomością, iż od dzisiaj w księgarniach Empik oraz wszystkich innych dobrych księgarniach na terenie Polski można już nabyć książkę „Archipelag Znikających Wysp”. Książkę napisali Piotr Śmieszek i Sergiusz Prokurat a wydało wydawnictwo Bezdroża, którego miłośnikom przygód przedstawiać chyba nie trzeba. Więcej »

Nowy Przewodnik wydawnictwa Bezdroża

W dniu dzisiejszym na polskim rynku wydawniczym pojawia się nowy Przewodnik, obejmujący swoją treścią najbardziej popularną część wielkiego Archipelagu wysp Indonezji. Więcej »

Tadeusz Biedzki – Wyspy Niepoliczone !!

Na rynku księgarskim pojawiła się właśnie nowa, książka o Republice Indonezji. Autorem jest popularny pisarz i podróżnik Tadeusz Biedzki, który w reporterskim stylu udokumentował swoje dwie długie wyprawy na Archipelag. Więcej »

Once Upon a Time - Odcinek p.t. Indonezja Kwiecień 2020 roku

No to jesteśmy już jedną nogą w miesiącu maju, co oznacza ni mniej, ni więcej, tylko czas na krótkie podsumowanie kwietnia na archipelagu. Z całą pewnością, był to jeden z najbardziej dziwnych i w pewnym sensie, nie mniej smutnych miesięcy, jakie przydarzyły się Indonezji w XXI wieku. Ale nie o skalę tragedii w wymiarach czysto ludzkich, liczoną wielką ilością ofiar, tutaj chodzi, ponieważ takich w minionej dwudziestolatce było tutaj już kilka. Indonezja wchodziła w tym okresie w wiele, bardzo ostrych i prawdziwie tragicznych zakrętów, otwierających nowy, wspaniały XXI wiek. Więcej »

 

Tag Archives: Kediri

Wiadomości Indonezja / Z cyklu : Once Upon a Time – Odcinek p.t. Indonezja Kwiecień 2020 roku.

No to jesteśmy już jedną nogą w miesiącu maju, co oznacza ni mniej, ni więcej, tylko czas na krótkie podsumowanie kwietnia na archipelagu. Z całą pewnością, był to jeden z najbardziej dziwnych i w pewnym sensie, nie mniej smutnych miesięcy, jakie przydarzyły się Indonezji w XXI wieku. Ale nie o skalę tragedii w wymiarach czysto ludzkich, liczoną wielką ilością ofiar, tutaj chodzi, ponieważ takich w minionej dwudziestolatce było tutaj już kilka. Indonezja wchodziła w tym okresie w wiele, bardzo ostrych i prawdziwie tragicznych zakrętów, otwierających nowy, wspaniały XXI wiek.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Wiadomości Indonezja / Jawa – Kediri – Blitar : Wulkan Kelud konsekwencje.

Piątkowa erupcja wulkanu Kelud stała się bez wątpienia najbardziej medialnym wydarzeniem z dalekiej Indonezji w nowym 2014 roku. Nic w tym jednak dziwnego gdyż wulkan eksplodował faktycznie spektakularnie a efekty poboczne nocnej erupcji wpłynęły na organizację życia i logistyki na całej stołecznej wyspie Republiki.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather

Wielka Wyprawa Wielkanocna – 2012

PRZY WSPÓŁPRACY Z INDO-EXPLORER ORAZ INDONESIA TODAY MAMY PRZYJEMNOŚĆ ZAPROSIĆ WYBRANYCH Z POŚRÓD WAS NA JEDYNY, NIEPOWTARZALNY ORAZ MISTYCZNY : WIELKANOCNY TOUR DE INDONESIA.

 

11 wysp – 3 religie – 6 000 kilometrów w 20 dni!

Termin: 21 marca – 12 kwietnia 2012

Kameralna grupa. Maksymalnie 10 osób + polski opiekun

Zapraszamy na absolutnie niepowtarzalną oraz najbardziej ekscytującą z możliwych i dostępnych na rynku – wyprawę wielkanocną 2012.

Spędźcie z nami ze wszech miar przygodową, ale też przede wszystkim mistyczną, katolicką Wielkanoc w najludniejszym kraju muzułmańskim świata – Indonezji.

Facebooktwitterredditpinterestlinkedinmailby feather